Pracovní doba: Po - Pá od 9:00 do 18:00. Hlášení oprav: mail: info@oknodilna.cz , tel. 605 071 903

Rosí se mi okna, často větrám, ale nepomáhá to. Co mám dělat?

Okna mám nová půl roku a přes zimu se to zhoršilo, v rozích ložnice se tvoří plísně a koberec je tím také napadený, Savo proti plísním pomůže jen na chvíli. Z firmy co mi okna montovala poslali dopis, že na toto se záruka nevztahuje. Poraďte co se s tím dá dělat?

 

Odpověď:

A) Pokud se jedná o netěsnost oken

Můžete nechat okna zkontrolovat/seřídit firmou, která okna dodávala v rámci záruky, která je na nová okna obvykle 5 nebo i více let. Pokud se s vaším dodavatelem nedomluvíte, můžete najít na internetu nebo v okolí firmu, která se zabývá servisem oken a nechat si okna seřídit od nich, ale nezapomeňte přitom na podmínky dodavatele, které mohou provádění servisu jinou firmou v rámci záruky upravovat.

B) Pokud se jedná o změnu návyku větrání
Těsnost je jednou z hlavních předností nových oken, ale pozor na vlhkost, změňte návyky větrání

 Po výměně oken se často zapomíná na správné větrání, vlhkost která vzniká při vaření, koupání, sušení prádla atd. nemá kam unikat a sráží se na nejchladnějších místech, kde jsou stopy viditelné: rohy stěn nevytápěných nebo neustále větraných místností a také skla oken.

Co pomůže?

Větrejte krátce, intenzivně a topte na vyšší teplotu!!!

Větrejte nejlépe průvanem, otevřením více oken najednou po dobu max. 5 – 10 minut. V závislosti na četnosti užívání prostor 5x – 7x za týden, ale i vyvětrání intenzivně jednou týdně prospěje vašemu zdraví a komfortu bydlení.

Nová okna se vyznačují kvalitním zasklením a dobrou těsností. Krátkým vyvětráním se zbavíte přebytečné vlhkosti a teplota v místnosti ztracená při větrání se rychle vrátí na svou předchozí hodnotu, protože stěny během krátké doby neztratí svou akumulační vlastnost.

Jde o zvyk a výsledky vás přesvědčí o jeho účinnosti. Ventilace a mikro-ventilace užívejte častěji v horkých letních dnech, vzduch může cirkulovat v místnosti a brání přehřátí prostoru, v zimě naopak využívejte těsnosti vašich oken a praktikujte krátká intenzivní větrání

Stěny a nábytek do sebe natáhnou velké množství vody, které při správném větrání a topení budete dostávat pryč i několik týdnů, proto nečekejte výsledky do dvou dnů

 

Oknodílna.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.