Pracovní doba: Po - Pá od 9:00 do 18:00. Hlášení oprav: mail: info@oknodilna.cz , tel. 605 071 903

Kování - Co je potřeba vědět

KOVÁNÍ - OPRAVY - NÁHRADNÍ DÍLY  

pro opravy a výměny kování je nutné určit typ kování a dále rozměr dílu, k tomu slouží značky, které jsou na dílech vyznačeny.

 

Jak takové značky vypadají a kde je najdete? 

si-roto-značka-na-kovani

 Opravy Info: Pokud známe předem typ a rozměr opravu provedeme většinou na místě a není potřeba domlouvat další termín, proto uvítáme co nejvíc informací o kování, které najdete na svých oknech. Jsme na cesty vybaveni nejčastěji používanými díly pro opravy jako jsou panty, kliky, převody, spojky, ale variant pro jednotlivé typy kování je mnoho a není možné mít všechny díly sebou při první návštěvě u zákazníka. 

Pro rychlé vyřízení objednávky nám pomáhá, když zákazník uvede značku, například Roto, Maco, Siegenia a v ideálním případě také číslo dílu. 

 

ramove-dily-oken-kameny-obj-cisla

 Pro kování vyrobená před rokem 2003 je obvyklá bronzová barva, novější typy mají barvu stříbrnou. Některé staré typy lze kombinovat a nastavit novým dílem stejného výrobce. Barev, materiálů a výrobců je mnohem víc, zde uvádíme pro příklad ty nejčastější.

Horní panty pro eurookna mají více variant, na obrázku starší typ kování. Číslo pro objednání horního pantu najdete na spodní straně dílu.

horni-pant-pro-eurookna-oprava-oknodilna.cz

 

 

Spodní panty určíte podle čísla na spodní straně a podle značky

 spodní pant Maco-nahradni-dily-kovani-svepomoci-eshop

U spodních pantů je možné provést náhradu za jiný model nebo i značku, protože většinou nejsou spojené s obvodovým kováním a také nejsou profilově závislé(výjimku tvoří dřevěná eurookna), ale je potřeba dodržet max. nosnost podle váhy křídla, svislou osu pantu a výšku patky(kostičky) viz. obrázek

 

 

Informace o typu kování můžete uvést v poznámce před odesláním objednávky nebo do emailu, popřípadě sdělit technikovi po telefonu. Uvítáme také fotku nebo jakékoliv další info, které pomůže s identifikací dílů.  Kontakty...

 

 

Kategorie  Kování - Náhradní díly...

 

Oknodílna.cz