Pracovní doba: Po - Pá od 9:00 do 18:00. Hlášení oprav: mail: info@oknodilna.cz , tel. 605 071 903

Co je Seřízení okna a co oprava?

Příklad seřízení

Často se setkáváme s okny, která byla vyrobena před 25 lety a dosud žádný servis nebyl proveden. Kliky nejdou dotáhnout do polohy zavřeno, okna profukují nebo jimi zatéká, ale kování okna je ještě v celkem dobrém stavu a také těsnění úplně neztratilo pružnost. Takové okno lze seřídit a dotáhnout přítlaky tak, aby šlo okno bez problémů ovládat a plnilo dál termo-izolační funkci. 

Je potřeba počítat s tím, že zasklení starších oken není stejné jako u nových typů a kování bývá také často poškozené díky chybějící údržbě, ale svojí funkci můžou plnit ještě mnoho let pokud provedete jejich servis

serizeni-oken-oknodilna.cz-male

Seřízení okna 1. Správné nastavení křídla proti rámu okna, 2. Promazání všech pohyblivých částí kování, 3. Nastavení přítlaku křídla k rámu okna a kontrolu těsnění.

 

Opravy

a) Vylomení vodících drážek kování 

Křídlo okna/balkonových dveří se otvírá a vyklápí zároveň. Častá závada, která se dá snadno odstranit seřízením křídla(křídlo si sedne a v horní části se míjí s dílem který ho fixuje, okno stačí seřídit nastavením spodního pantu), ale často se stává, že díky chybějící údržbě dojde k vylomení vodících drážek kování a je potřeba tyto díly vyměnit a znovu nastavit tak, aby okno/dveře byly zase funkční a bezpečné. V případě vylomení vodící drážky je nutné vyměnit vedení ventilace a často také ramínko s horním pantem.

 WP_20170201_01220170126_143727WP_20170310_014

 

 

 

 

b) Oprava Rozlomený spodní pant

chybějící údržba, sesednutí křídla a hrubší zacházení způsobí rozlomení pantu. Při otevření křídlo nic nevynáší a většinou vypadne z rámu a přitom se často poškodí také horní pant nebo ventilace. U větších křídel může při pádu dojít k rozlomení svárů křídla, rozbití skla nebo k úrazu. Podle stavu/dopadu se může oprava výrazně prodražit, někdy už není cenově výhodné takové okno opravit a bude se muset vyměnit celé. Proto je dobré provádět servis oken a dveří ať už svépomocí nebo prostřednictvím odborné firmy.

výměna spodních pantů

 

c) Klika se protáčí a okno nejde zavřít

Může jít o rychlou opravu výměny kliky(vypadne/ulomí se čep), nebo dojde k rozlomení mechanismu převodu okna. Příčina: chybějící údržba. 

klika-okenni-bezpecnostnirozlomeni-prevodu-kliky-okna

 

Kategorie Opravy oken...

Kategorie Seřízení oken

 

 

 Oknodílna.cz